Leslie werkt als onderhoudsmonteur op de Vrije Universiteit Amsterdam

Interview
5D0E40C7 DCB7 4F87 8522 F5D237A7A419

Leslie werkt als onderhoudsmonteur op de campus van de VU: “Geen dag is hier hetzelfde”

Waar veel monteurs dagelijks onderweg zijn van klus naar klus, werkt Leslie sinds kort op één vaste locatie: de campus van de Vrije Universiteit Amsterdam. Via HANAB zorgt hij samen met zijn collega’s dat alles blijft draaien. Van lekkages tot storingen en van luchtinstallaties tot kapotte deuren: “De locatie blijft hetzelfde, maar het werk is elke dag anders.”

Van Defensie naar de techniek

Leslie is dertig jaar, woont in Hoofddorp en is eigenlijk altijd wel bezig. Sporten, vissen, vrienden: stilzitten is niets voor hem. Die actieve houding zie je ook terug in zijn loopbaan. Na het afronden van zijn mbo-4 opleiding ging hij bij Defensie aan de slag, waar hij drie jaar werkte in de pantserinfanterie.

“Wij waren de eerste lijn achter de verkenners,” vertelt hij. “Zij keken wat er aan de hand was, wij vormden de eerste aanvalsploeg.” Hij werd tijdelijk uitgezonden naar Curaçao, maar echte missies bleef hij bespaard. Toch merkte hij na verloop van tijd dat het leven op de kazerne niet bij hem paste. “Ik zat doordeweeks ver van huis en bleef daar de hele week. De keuze om ‘de burger in te gaan’, zoals Leslie dat noemt, voelde logisch.

Leren door te doen

Via een opleider kwam Leslie terecht in de installatietechniek. Hij begon met het monteren van cv-ketels, radiatoren en ventilatiesystemen. “Het was heel repeterend werk, maar je leert in korte tijd ontzettend veel.” Na een tijdje maakte hij een volgende stap: automatische deuren.

“Dat was een superleuke baan. Ik had veel vrijheid en verantwoordelijkheid. Je plant je eigen werk, onderhoudt klantcontact en lost storingen op.” Tegelijkertijd merkte hij dat die zelfstandigheid ook stress met zich meebracht. “Dat was leerzaam, maar op een gegeven moment wist ik: dit is het ook niet helemaal.”

Daarna keerde hij terug naar de installatietechniek, dit keer als service- en onderhoudsmonteur. Hij haalde zijn papieren en bleef zich ontwikkelen. “Ik ben altijd nieuwsgierig. Ik wil niet vastroesten.”

666B875A AC49 4323 A023 1FDAF95D5DB8

Werken op de VU: groot, complex en afwisselend

Via LinkedIn kwam Leslie in contact met ELLBRU en uiteindelijk bij HANAB terecht. Inmiddels werkt hij zo’n twee maanden op de campus van de VU. “In het begin is het even wennen dat je op één locatie zit, maar die locatie is zó groot. Het voelt allesbehalve klein.”

Samen met een serviceteam en een projectteam verzorgt HANAB het onderhoud van meerdere gebouwen. “Wij doen veel zelf, maar sturen ook aannemers aan waar nodig.” Zijn werkzaamheden lopen sterk uiteen: “Van een lekkage tot een storing, kapotte tegels, loslatende vloerbedekking, graffiti, meubilair… eigenlijk alles.”

Wat het werk bijzonder maakt, is de schaal. “De installaties hier zie je niet in woningen. Er is één centrale bron waar het warme water wordt opgewekt en van daaruit gaat het naar alle panden. Overal lopen leidingen onderdoor. Dat is echt next level.”

Ook werkt hij voor het eerst met grote luchtbehandelingskasten. “In principe zijn dat enorme mechanische afzuigers, maar dan op een schaal die je niet gewend bent. Daar moet je echt weten wat je doet.”

Samenwerken en schakelen

De dag begint altijd gezamenlijk op kantoor. “We bespreken de meldingen, de prioriteiten en verdelen het werk. Soms ga je samen op pad, soms alleen. Je moet veel overleggen en schakelen.”

Een extra uitdaging is de grootte van de campus. “Soms krijg je een melding met een ruimtenummer en dan begint de zoektocht. Iemand aan de telefoon weet precies waar het is, maar voor ons is het soms echt even puzzelen.”

Toch is dat juist wat hij leuk vindt. “De afwisseling. Je moet nadenken: hoe pak ik dit aan? En soms ga je even op je bek, maar daar leer je van. Zolang je weet waar je informatie kunt vinden en je gezond verstand gebruikt, kom je een heel eind.”

Blik op de toekomst

Als Leslie vooruitkijkt, ziet hij zichzelf niet per se altijd met gereedschap in de hand. “Ik heb interesse in het economische stuk. Werkvoorbereiding bijvoorbeeld, of een rol waarin je techniek combineert met plannen, inkopen en klantcontact.”

Die technische basis vindt hij daarbij essentieel. “Ik heb ook meegemaakt dat mensen op kantoor precies weten hoe het in de boekjes staat, maar niet hoe het in de praktijk werkt. Die combinatie lijkt me sterk.”

Voor nu wil hij zich verder ontwikkelen met cursussen, vooral richting elektrotechniek, meet- en regeltechniek en klimaatsystemen. “HANAB staat daar heel positief in. Als je wilt leren, krijg je daar de ruimte voor.”

Spijt van zijn keuzes heeft hij niet. “Misschien had ik vroeger harder kunnen leren om direct een hbo-papiertje te halen, maar in de praktijk leer je minstens zoveel. Alles is gelopen zoals het moest lopen.”

En zijn huidige werk? “Ik zit hier goed. Het is een fijne organisatie, met veel ontwikkelmogelijkheden. En zolang geen dag hetzelfde is, blijf ik scherp.”

EB0177EA 3872 4CDA B410 6C3B1DFF1F96

Contactformulier

Laten we snel kennismaken.

Of je nu uitdagend werk óf de juiste mensen zoekt, het begint met kennismaken. Vul je gegevens in en we nemen snel contact met je op.